  • 0538-011-A-5.5-18LF
0538-011-A-5.5-18LF
advertisement
Manufacturer No:
0538-011-A-5.5-18LF
HK JDW NO:
221-0538-011-A-5.5-18LF
Description:
CAP TRIM 5.5-18PF 200V CHAS MNT
Step5Bar-code shipping tag
0538-011-A-5.5-18LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.375Dia 9.53mm
  • Tolerance
    10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Lug
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Lead Pitch
    8.128mm
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Capacitance Range
    5.5pF~18pF
  • Diameter
    9.525mm
  • Height
    7.874mm
  • Height Seated (Max)
    0.275 6.99mm