  • 043701.5WRA
043701.5WRA
advertisement
Manufacturer No:
043701.5WRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-043701.5WRA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
043701.5WRA
Description:
043701.5WRA datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 897
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
043701.5WRA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    437A
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.064W x 0.033 H 3.20mmx1.63mmx0.84mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Approval Agency
    CSA, cURus
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A