  • 0201DS-8N2XJLU
0201DS-8N2XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0201DS-8N2XJLU
HK JDW NO:
3194-0201DS-8N2XJLU
Package:
Step5Bar-code shipping tag
0201DS-8N2XJLU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Current Rating
    340mA
  • Inductance
    8.2 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    340mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.4GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    37
  • Q Factor
    53
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    270mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0082 µH