  • ZWS-240BP-24/R
ZWS-240BP-24/R
advertisement
Manufacturer No:
ZWS-240BP-24/R
Manufacturer:
TDK-Lambda
HK JDW NO:
778-ZWS-240BP-24/R
Package:
Datasheet:
ZWS-240BP-24/R
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 10A 240W 13-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZWS-240BP-24/R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    520
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Open Frame
  • Pin Count
    13
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    96mV
  • Load Regulation
    192mV