  • ZWD225PAF0524/TL
ZWD225PAF0524/TL
advertisement
Manufacturer No:
ZWD225PAF0524/TL
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-ZWD225PAF0524/TL
Package:
Datasheet:
ZWD225PAF0524/TL
Description:
Quantity:
In Stock : 13684
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZWD225PAF0524/TL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    15
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    ZWD-PAF (225W)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    8.74Lx3.74W x 1.77 H 222.0mmx95.0mmx45.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    225W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    9A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Max Current Rating
    2.81A
  • Current - Output (Max)
    5A 9A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Voltage - Output 2
    24V
  • Current - Output 1
    5A
  • Max Output Power
    225W
  • Current - Output 2
    9A
  • Height
    44.958mm