ZL50075GAG2
ZL50075GAG2
536-ZL50075GAG2
324-BGA
324 Terminations324 Pin ZL50075 Telecom device1 Circuits
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
ZL50075GAG2 Overview
A 324-BGA package saves space on a board.In order to pack telecommunications equipment, Tray is used.Telecommunications equipment is mounted with type Surface Mount.1 circuits are used in this telecom IC .Telecom circuit is possible to increase efficiency by providing 1.71V~1.89V with a higher voltage.Reliable performance can be offered when the operating temperature is set at -40°C~85°C.A Surface Mount-axis mounts telecom switching.324 terminations can be found in the configuration.It operates at a voltage of 1.8V.This telecom interface contains 324 pins.Telecom switching's base part number of ZL50075 can be a method to find more related parts.Designers have a great deal of flexibility with this telecom circuit due to its operation with the supply current provided by 500mA.In the Other Telecom ICs subcategory, telecommunications device belongs.Having 64 ports is part of telecom product's design.
ZL50075GAG2 Features
Available in the 324-BGA package
Operating supply current of 500mA
ZL50075GAG2 Applications
There are a lot of Microchip Technology ZL50075GAG2 Telecom applications.
- T1/E1/J1 Performance Monitoring
- Intelligent PBX
- Interfaces to SONET STS-1 Networks
- Router
- CSU/DSU E1 Interface
- SDH Multiplexers
- Channel Banks
- Fiber
- PBXs channel bank
- Digital Cross-Connect Systems
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
ZL50075GAG2
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Microchip Technology536-MT8870DS118-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare