  • ZL50075GAC2
ZL50075GAC2
advertisement
Manufacturer No:
ZL50075GAC2
Manufacturer:
Microsemi
HK JDW NO:
523-ZL50075GAC2
Package:
324-BGA
Datasheet:
ZL50075GAC2
Description:
Telecom device1 Circuits
Purchasing and Inquiry
ZL50075GAC2 Overview
Saving board space is achieved with the 324-BGA package.A Surface Mount mounting type is used.An 1-circuit makes up this telecom IC .Wtelecom IC's efficiencyh a high supply voltage, 1.71V~1.89V can be operated more efficiently.A -40°C~85°C-temperature setting offers reliable performance.500mA is the supply current.
ZL50075GAC2 Features
Available in the 324-BGA package
ZL50075GAC2 Applications
There are a lot of Microsemi Corporation ZL50075GAC2 Telecom applications.
  • Digital loop carrier (DLC)
  • ATM equipment with integrated DS1 interfaces
  • Switches
  • Network Multiplexing and Terminating Equipment
  • Integrated Access Devices (IADs)
  • ISDN NT1/TA
  • Switching Systems
  • Private branch exchange (PBX)
  • Integrated Multi-Service Access Platforms (IMAPs)
  • Stations
Step5Bar-code shipping tag
ZL50075GAC2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    324-BGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2006
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Function
    Switch
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Supply
    500mA