  • ZFS-85000SV-CW
ZFS-85000SV-CW
advertisement
Manufacturer No:
ZFS-85000SV-CW
Manufacturer:
JKL Components Corp.
HK JDW NO:
412-ZFS-85000SV-CW
Package:
Datasheet:
ZFS-85000SV-CW
Description:
LED Lighting Bars and Strips Side View LED Ribbon Cool White
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZFS-85000SV-CW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    5000.00mm Lx8.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Engine
  • Color
    White, Cool
  • Voltage - Rated
    12V
  • Power Rating
    24W
  • Current Rating
    2A
  • Configuration
    Linear Light Strip, Flexible
  • Power Dissipation
    24W
  • Viewing Angle
    120°
  • Forward Current
    2A
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    50 lm/W
  • CCT (K)
    7500K
  • Lens Type
    Flat
  • Illumination Color
    White
  • Temperature - Test
    25°C