  • ZCAS100.XP
ZCAS100.XP
advertisement
Manufacturer No:
ZCAS100.XP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-ZCAS100.XP
Package:
Module
Datasheet:
ZCAS100.XP
Description:
ZCAS100.XP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZCAS100.XP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Bolt
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ZCASE
  • Size / Dimension
    1.185Lx1.047W x 0.634 H 30.10mmx26.60mmx16.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    100A
  • Current Rating
    100A
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    2kA
  • Height
    16.1036mm
  • Length
    30.099mm
  • Width
    26.5938mm