  • ZA016LDMT4
ZA016LDMT4
advertisement
Manufacturer No:
ZA016LDMT4
HK JDW NO:
512-ZA016LDMT4
Package:
Datasheet:
ZA016LDMT4
Description:
AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZA016LDMT4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    ZA
  • Size / Dimension
    1.210Dia 30.74mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Technology
    Piezo
  • Frequency
    3.375kHz
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Operating Supply Current
    40mA
  • Operating Mode
    Pin Selectable
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    40mA
  • Voltage Range
    6V~16V
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 6V, 61cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    Variable
  • Height
    43.4mm
  • Height Seated (Max)
    2.234 56.75mm