  • Z8F1621AN020SC00TR
Z8F1621AN020SC00TR
advertisement
Manufacturer No:
Z8F1621AN020SC00TR
HK JDW NO:
899-Z8F1621AN020SC00TR
Package:
44-LQFP
Description:
16KB 16K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Encore!® XP® Series Z8F1621 20MHz 44-LQFP
Quantity:
In Stock : 4406
Step5Bar-code shipping tag
Z8F1621AN020SC00TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    44-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    Encore!® XP®
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    Z8F1621
  • Interface
    I2C, IrDA, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    16kB
  • Number of I/O
    31
  • RAM Size
    2K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V