  • Z35092231509J6BC04
Z35092231509J6BC04
advertisement
Manufacturer No:
Z35092231509J6BC04
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-Z35092231509J6BC04
Package:
Axial
Description:
15Ohms, 6W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 153
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Z35092231509J6BC04
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    3.70001g
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    Z300-C
  • Size / Dimension
    0.343Diax0.878L 8.70mmx22.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    15Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    6W
  • Power Rating
    6W
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Length
    22.3012mm