  • Z-15GW55-MD 1M
Z-15GW55-MD 1M
advertisement
Manufacturer No:
Z-15GW55-MD 1M
HK JDW NO:
607-Z-15GW55-MD 1M
Package:
Datasheet:
Z-15GW55-MD 1M
Description:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
Step5Bar-code shipping tag
Z-15GW55-MD 1M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -15°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    Z
  • Feature
    Cable Length 1m
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    15A AC 6A DC
  • Ingress Protection
    IP62
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Lever, Straight
  • Operating Force
    100gf
  • Overtravel
    0.219 (5.6mm)
  • Differential Travel
    0.080 (2.0mm)
  • Operating Position
    0.748 (19.0mm)