  • YK6011623000G
YK6011623000G
advertisement
Manufacturer No:
YK6011623000G
HK JDW NO:
48-YK6011623000G
Description:
Bulk 1 Rows Through Hole Barrier Block PC Pin YK601 0.394 10.00mm 2 Wall (Dual) 16 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
YK6011623000G
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Screw Material
    Steel
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    YK601
  • Feature
    Cover
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Pitch
    0.394 10.00mm