  • YK5540303000G
YK5540303000G
advertisement
Manufacturer No:
YK5540303000G
HK JDW NO:
48-YK5540303000G
Description:
Bulk 1 Rows Through Hole, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK554 0.433 11.00mm 3 Wall (Tri) 3 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
YK5540303000G
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    YK554
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Pitch
    0.433 11.00mm