  • YK5061313000G
YK5061313000G
advertisement
Manufacturer No:
YK5061313000G
HK JDW NO:
48-YK5061313000G
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Turret YK506 0.374 9.50mm 2 Wall (Dual) 13 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
YK5061313000G
    Select All
  • Terminal Screw Finish
    Zinc
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Chassis, Panel
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    YK506
  • Feature
    Cover, Flange
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Pitch
    0.374 9.50mm