  • YK3051023000G
YK3051023000G
advertisement
Manufacturer No:
YK3051023000G
HK JDW NO:
48-YK3051023000G
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Eyelets YK305 0.300 7.62mm 2 Wall (Dual) 10 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
YK3051023000G
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Wire Gauge
    14-22 AWG
  • Number of Circuits
    10
  • Terminal Block Type
    Barrier Block
  • Bottom Termination
    Solder Eyelets
  • Barrier Type
    2 Wall (Dual)
  • Top Termination
    Screws with Captive Plate
  • Terminal Screw Finish
    Zinc
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Chassis, Panel
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C