  • YFF21SC1H222MT000N
YFF21SC1H222MT000N
advertisement
Manufacturer No:
YFF21SC1H222MT000N
HK JDW NO:
769-YFF21SC1H222MT000N
Description:
CAP FEEDTHRU 2200PF 20% 50V 0805
Step5Bar-code shipping tag
YFF21SC1H222MT000N
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    YFF-SC
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    400mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Insertion Loss
    30dB @ 70MHz ~ 2GHz
  • Insertion Loss (dB)
    30 dB
  • Height
    990.6μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm