  • YE1901500000G
YE1901500000G
advertisement
Manufacturer No:
YE1901500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-YE1901500000G
Package:
Datasheet:
Description:
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-24 AWG YE
Step5Bar-code shipping tag
YE1901500000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YE
  • Feature
    Interlocking (Front, Side), Mid Wire Entry Level
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A
  • Terminal and Terminal Block Type
    BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)