  • YB25SKW01-1C24-JC
YB25SKW01-1C24-JC
advertisement
Manufacturer No:
YB25SKW01-1C24-JC
HK JDW NO:
558-YB25SKW01-1C24-JC
Step5Bar-code shipping tag
YB25SKW01-1C24-JC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Series
    YB
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Square, Button
  • Switch Function
    On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Clear (Red Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    24VDC