  • YB225CWCPW01-5D24-JS
YB225CWCPW01-5D24-JS
advertisement
Manufacturer No:
YB225CWCPW01-5D24-JS
HK JDW NO:
558-YB225CWCPW01-5D24-JS
Step5Bar-code shipping tag
YB225CWCPW01-5D24-JS
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YB2
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Round, Button, Flush
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.00mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    24VDC