  • YB03KW01-5C12-JB
YB03KW01-5C12-JB
advertisement
Manufacturer No:
YB03KW01-5C12-JB
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-YB03KW01-5C12-JB
Package:
Datasheet:
YB03KW01-5C12-JB
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators INDICATOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YB03KW01-5C12-JB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2012
  • Series
    YB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    LED
  • Color
    Black
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    20mA
  • Lens Style
    Rectangle with Flat Top
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Lens Size
    21.00mmx15.00mm