  • YB03KW01-28-CB
YB03KW01-28-CB
advertisement
Manufacturer No:
YB03KW01-28-CB
HK JDW NO:
558-YB03KW01-28-CB
Package:
Datasheet:
YB03KW01-28-CB
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators INDICATOR
Step5Bar-code shipping tag
YB03KW01-28-CB
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    Incandescent
  • Color
    Black
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    28V
  • Lens Style
    Rectangle with Flat Top
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Lens Size
    21.00mmx15.00mm