  • Y607218K0000F9L
Y607218K0000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y607218K0000F9L
HK JDW NO:
890-Y607218K0000F9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
18kOhms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y607218K0000F9L
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VHP203
  • Size / Dimension
    0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    18kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    10.033mm
  • Height Seated (Max)
    0.395 10.03mm
  • Length
    10.541mm
  • Width
    4.1148mm