  • Y6072120R000T9L
Y6072120R000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y6072120R000T9L
HK JDW NO:
890-Y6072120R000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
120Ohms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y6072120R000T9L
  • Series
    VHP203
  • Size / Dimension
    0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    120Ohms
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    10.033mm
  • Height Seated (Max)
    0.395 10.03mm
  • Length
    10.541mm
  • Width
    4.1148mm