  • Y47281K90000X0L
Y47281K90000X0L
advertisement
Manufacturer No:
Y47281K90000X0L
HK JDW NO:
890-Y47281K90000X0L
Package:
Axial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
1.9kOhms, 1.5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y47281K90000X0L
  • Package / Case
    Axial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.0025%
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.9kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.25W
  • Length
    25.4mm