  • Y4725300R000V0L
Y4725300R000V0L
advertisement
Manufacturer No:
Y4725300R000V0L
HK JDW NO:
890-Y4725300R000V0L
Package:
Axial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 300Ohm, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y4725300R000V0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    300Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Construction
    Hermetically Sealed
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Working Voltage
    350V