  • Y470047R5000F0L
Y470047R5000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y470047R5000F0L
HK JDW NO:
890-Y470047R5000F0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
47.5Ohms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y470047R5000F0L
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    AUR
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.087W 5.80mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    47.5Ohms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm