  • Y44870R10000F0R
Y44870R10000F0R
advertisement
Manufacturer No:
Y44870R10000F0R
HK JDW NO:
890-Y44870R10000F0R
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
CSM2512S Series, Metal Foil, 100mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y44870R10000F0R
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CSM2512S
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    100mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.175mm