  • Y408450R0000A9W
Y408450R0000A9W
advertisement
Manufacturer No:
Y408450R0000A9W
HK JDW NO:
890-Y408450R0000A9W
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
FRSG Series, Metal Foil, 50Ohms, 0.35W, ±0.05%, -55°C~225°C
Step5Bar-code shipping tag
Y408450R0000A9W
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRSG
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.35W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm