  • Y407810K0000T9L
Y407810K0000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y407810K0000T9L
HK JDW NO:
890-Y407810K0000T9L
Step5Bar-code shipping tag
Y407810K0000T9L
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0.0ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Additional Feature
    ULTRA HIGH PRECISION, NON INDUCTIVE
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.3W
  • Working Voltage
    300V
  • Height
    11.43mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm