  • Y407645R0000B9R
Y407645R0000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y407645R0000B9R
HK JDW NO:
890-Y407645R0000B9R
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
FRFC Series, Metal Foil, 45Ohms, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y407645R0000B9R
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    FRFC
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    45Ohms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm