  • Y407310R0000C9R
Y407310R0000C9R
advertisement
Manufacturer No:
Y407310R0000C9R
HK JDW NO:
890-Y407310R0000C9R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
FRFC Series, Metal Foil, 10Ohms, 0.3W, ±0.25%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y407310R0000C9R
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    FRFC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm