  • Y4072500R000F9W
Y4072500R000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y4072500R000F9W
HK JDW NO:
890-Y4072500R000F9W
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FRFC Series, Metal Foil, 500Ohms, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y4072500R000F9W
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRFC
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.24mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm