  • Y406620K0000F0W
Y406620K0000F0W
advertisement
Manufacturer No:
Y406620K0000F0W
HK JDW NO:
890-Y406620K0000F0W
Package:
2512 (6432 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
Y406620K0000F0W
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRSH
  • Size / Dimension
    0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Max Power Dissipation
    1.2W
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm