  • Y4066125K000A0W
Y4066125K000A0W
advertisement
Manufacturer No:
Y4066125K000A0W
HK JDW NO:
890-Y4066125K000A0W
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
FRSH Series, Metal Foil, 125kOhms, 1.2W, ±0.05%, -55°C~225°C
Step5Bar-code shipping tag
Y4066125K000A0W
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRSH
  • Size / Dimension
    0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    125kOhms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1.2W
  • Max Power Dissipation
    1.2W
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    6.3246mm
  • Width
    3.2258mm