  • Y4057200R000K0L
Y4057200R000K0L
advertisement
Manufacturer No:
Y4057200R000K0L
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y4057200R000K0L
Package:
Metal
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y4057200R000K0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Number of Turns
    21
  • Length
    6.35mm