  • Y404730K0000Q0W
Y404730K0000Q0W
advertisement
Manufacturer No:
Y404730K0000Q0W
HK JDW NO:
890-Y404730K0000Q0W
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR V15X5PT Series, Metal Foil, 30kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y404730K0000Q0W
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    V15X5PT
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.050W 3.81mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    30kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    54V
  • Size Code
    1505
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm