  • Y404720K4000T0W
Y404720K4000T0W
advertisement
Manufacturer No:
Y404720K4000T0W
HK JDW NO:
890-Y404720K4000T0W
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
V15X5PT Series, Metal Foil, 20.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y404720K4000T0W
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    V15X5PT
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.050W 3.81mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    20.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm