  • Y40342K50000T0W
Y40342K50000T0W
advertisement
Manufacturer No:
Y40342K50000T0W
HK JDW NO:
890-Y40342K50000T0W
Package:
1505 (3812 Metric)
Datasheet:
Description:
V15X5ZT Series, Metal Foil, 2.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y40342K50000T0W
  • Package / Case
    1505 (3812 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    V15X5ZT
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.050W 3.81mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm