  • Y402775K0000T5W
Y402775K0000T5W
advertisement
Manufacturer No:
Y402775K0000T5W
HK JDW NO:
890-Y402775K0000T5W
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
FRSM Series, Metal Foil, 75kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.01%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
Y402775K0000T5W
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRSM
  • Size / Dimension
    0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    75kOhms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm