  • Y4025319R600A9R
Y4025319R600A9R
advertisement
Manufacturer No:
Y4025319R600A9R
HK JDW NO:
890-Y4025319R600A9R
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
FRSM Series, Metal Foil, 319.6Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.05%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
Y4025319R600A9R
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    FRSM
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    319.6Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm