  • Y40232K50000B9R
Y40232K50000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y40232K50000B9R
HK JDW NO:
890-Y40232K50000B9R
Description:
FRSM Series, Metal Foil, 2.5kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
Y40232K50000B9R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm