  • Y4023136R500B9W
Y4023136R500B9W
advertisement
Manufacturer No:
Y4023136R500B9W
HK JDW NO:
890-Y4023136R500B9W
Description:
FRSM Series, Metal Foil, 136.5Ohms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
Y4023136R500B9W
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    136.5Ohms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm