  • Y40224K99000T6R
Y40224K99000T6R
advertisement
Manufacturer No:
Y40224K99000T6R
HK JDW NO:
890-Y40224K99000T6R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FRSM Series, Metal Foil, 4.99kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
Y40224K99000T6R
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    FRSM
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    4.99kOhms
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm