  • Y40211K74600Q9W
Y40211K74600Q9W
advertisement
Manufacturer No:
Y40211K74600Q9W
HK JDW NO:
890-Y40211K74600Q9W
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
FRSM Series, Metal Foil, 1.746kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y40211K74600Q9W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    812.8μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRSM
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.746kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W