  • Y4017178R000F9W
Y4017178R000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y4017178R000F9W
HK JDW NO:
890-Y4017178R000F9W
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
FRST Series, Metal Foil, 178Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~200°C
Step5Bar-code shipping tag
Y4017178R000F9W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRST
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    178Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    5.0292mm
  • Width
    2.4638mm