  • Y401512K0000F9W
Y401512K0000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y401512K0000F9W
HK JDW NO:
890-Y401512K0000F9W
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
FRST Series, Metal Foil, 12kOhms, 0.3W, ±1%, -55°C~200°C
Step5Bar-code shipping tag
Y401512K0000F9W
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Series
    FRST
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    12kOhms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm