  • Y401462R7074A9W
Y401462R7074A9W
advertisement
Manufacturer No:
Y401462R7074A9W
HK JDW NO:
890-Y401462R7074A9W
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FRST Series, Metal Foil, 62.7074Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.05%, -55°C~200°C
Step5Bar-code shipping tag
Y401462R7074A9W
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRST
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    62.7074Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm