  • Y40143K30000T9W
Y40143K30000T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y40143K30000T9W
HK JDW NO:
890-Y40143K30000T9W
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, FRST Series, Metal Foil, 3.3kOhm, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~200°C
Step5Bar-code shipping tag
Y40143K30000T9W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    FRST
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Additional Feature
    NON INDUCTIVE, ULTRA HIGH PRECISION
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    40V
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm